| Dinica123 a întrebat:

Am un cazan si vreau sa-l folosesc pentru a produce tuica oamenilor din sat. Cum trebuie sa procedez pentru a fi legal? Este bine sa infiiintez un PFA, sau care este forma juridica cea mai buna? Am inteles ca trebuie o gramada de autorizari, de la vama, de la fisc....etc. Eu vreau decat sa produc, nu sa si comercializez. Ce trebuie sa fac? Stie cineva? Sunt incepator. Va multumesc anticipat pentru raspuns!

1 răspuns:
| MozZatY a răspuns:

Uite aici, sper sa te ajute :)
http://www.avocatnet.ro/content/forum|displayTopicPage/topicID_23829/.html
Ceea ce inteleg e ca trebuie mers la fisc, depus documentele care ti le cer ei si platit acciza de tuica :) hic