| marga32 a întrebat:

Am un cont de economii la o banca si vreau sa mai depun o suma de bani in acelasi cont. Dar am aflat ca e mai bine sa depun bani in zilele de 1 si 15 ale lunii. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Este vorba despre contul de economii ATUCONT de la banca BRD.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are nici o importanta ziua din luna in care ii depui, in afara faptului ca daca ii depui mai repede o sa ai dobanda mai mare(in suma) fiindca este mai lunga perioada pe care se calculeaza dobanda. Numai bine!

| CosteaVlad a răspuns:

Nu cred. Şi eu am cont de economii la bancă şi n-am auzit nimic de treaba asta. Nu cred că influenţează cu absolut nimic valoarea dobânzii, sau ceva de genul...

| Dj Boalca a răspuns:

Lucrez in domeniul acesta, as putea sa vorbesc cu tine pe orivat? astept sms...stima si respect

| CERASELA_3014 a răspuns:

Cine ti-a spus asta si cum si-a motivat afirmatia? stiam de astfel de "termene" dar in cazul cardurilor de cumparaturi... termene care influenta perioada scadenta de inapoiere a banilor. daca le depaseai dobanda crestea simtitor. Un astfel de card este cel oferit de ABN AMRO sau BRD Finance.