| GEORGEL2012 a întrebat:

Daca depun banii pot castiga banii mai multi? vreau sa imi fac un cont de economii la ce banca ma sfatuiti? vreau sa depun vreo 5000 lei?

Răspuns Câştigător
| Nede a răspuns:

Daca iti depui banii este normal sa castigi ceva bani in plus, cu ajutorul dobanzii. Acum rata dobanzii la depozite depinde de la banca la banca asa ca trebuie sa studiezi piata pentru a vedea care este cea mai convenabila pentru tine.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru depozit o sa primesti o dobanda, in general dobanda la lei este in jur de 3% pe an. Banca o poti alege singur, uita-te pe finzoom.ro, la depozite si o alegi pe cea mai convenabila.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum media dobanzilor e undeva la 2%, vei face maxim 100 ron pe an la suma aia.