| JorgeBossJorge a întrebat:

Eu am 13 ani si vreau sa ma duc la banca sa depun intr-un cont o suma de bani(Banca ING). Se poate sa ma duc fara buletin ca inca nu am buletin...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti.
Nu poti nici sa-ti faci tie cont acum, dar nu poti nici sa depui in contul altei persoane daca nu ai CI.

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Daca aveai 14 ani erai insotit de un parinte la un ghiseu si el semna.
Dar tu ca ai 13 ani trebuie ca un parinte (tutore) sa isi faca contul si sa til dea tie alfel nu exista alta solutie.
Cont bancar junior trebuie sa ai minim 14 ani.
Nu poti (trebuie ca un parinte sa isi faca cont si sa til dea tie contul) pana vei avea 18 ani sa ai acel cont cu acte in regula.

| vangaelis a răspuns:

Nu poti din pacate, nu ai carte de identitate

Răspuns utilizator avertizat
| paula369 a răspuns:

Nu poti acum, doar la 14 ani dupa ce iti faci buletin. happy

| Weaver_Sorin_1990 a răspuns:

Trebuie sa vii cu unul dintre parinti, altfel nu se poate