| Ioan489 a întrebat:

Am un cont in banca cu un card debit si il folosesc cu paypal. Daca primest o plata o pot extrage direct pe card, cu numarul de card, si banii se pot scoate cu acesta de la atm. Dar exista si optiunea de ai extrage direct in banca cu codul iban. In acest caz, unde voi primi bani? Adica cum functioneaza, ii voi putea scoate direct tot de pe card?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca primesti bani pe PayPal trebuie sa-i trimiti in contul tau cu care te-ai inrolat pe PayPal. Apoi mergi cu cardul atasat acelui cont si-i ridici si din Papua Noua Guinee daca ai card international. Daca vrei sa-i scoti din banca iti trebuie doar cartea de identitate dar, probabil, vei avea comision! Cele mai multe banci au comision de ridicare de la ghiseu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la bancă si intreabă ce o fi asa de complicat?