| SmilePleaseXoXo a întrebat:

Am varsat putina oja pe mobila Lui mama, care este din piele( naturala) neagra. Si nu stiu cum sa o scot! Am incercat cu acetona dar se duce culoarea canapelei. Va rog ajutor!

Răspuns Câştigător
| Juleuuss a răspuns:

Încearcă cu lapte rece sau cu vanish!
Baftă!

| SmilePleaseXoXo explică (pentru Juleuuss):

Ai incercat? Adica daca stii sigur ca nu as vrea sa o stric si Mai tare...

| Juleuuss a răspuns (pentru SmilePleaseXoXo):

Nu am încercat!

| SmilePleaseXoXo explică (pentru Juleuuss):

Scuza ca te intreb dar chiar sunt disperata dar de unde stii atunci ca o sa functioneze?

| Juleuuss a răspuns (pentru SmilePleaseXoXo):

Nu sunt sigură, pentru că nu am avut ocazia să încerc! Eu doar ți.am dar un sfat!

| SmilePleaseXoXo explică (pentru Juleuuss):

Multumesc! ( eu credeam ca stii Mai multe si de Aia am interbat)

| Juleuuss a răspuns (pentru SmilePleaseXoXo):

happy

| SmilePleaseXoXo explică (pentru Juleuuss):

Multumesc din suflet! M-ai salvat! Chestia cu laptele chiar functioneaza!

| Juleuuss a răspuns (pentru SmilePleaseXoXo):

Cu plăcere! Am vrut să fiu doar folositoare!

12 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Insistă tot cu acetonă până se estompează pata, iar apoi pe locul respectiv dacă s-a decolorat aplici puțină vopsea pentru piele(o picătură) și ai rezolvat problema.Altfel nu cred că ai cum.
http://www.vopel.bizoo.ro/......cole-piele

| Jardelin a răspuns:

O lege a lui Murphy spune ca atunci cind corectezi ceva, strici si mai tare!

Daca nu ai certitudinea 100% ca va merge vreuna din solutiile recomandate de unii sau altii, mai bine las-o asa!

| TheStory a răspuns:

Foloseste Venish.

| xXdoareuXx a răspuns:

Cu foarfeca laughing... data viitoare fi mai atenta.