| anonim_4396 a întrebat:

Help meee! Am varsat putin lac de unghii pe o bluza...si nu reusesc sa scot petele...am incercat cu acetona si nimic.
Dati-mi idei...

Răspuns Câştigător
| Altair a răspuns:

Incearca cu otet si aspun merge!

5 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Zeama de foarfece.Si eu am patit ..si n`am reusit nicicum sa scot pata.

| maria a răspuns:

Mergi cu ea la curatatorie (una chimica), spune-i persoanei care o gasesti acolo ce ai varsat pe ea, ce ai aplicat tu si cat de veche este pata si sa stii ca sunt sanse sa rezolvi. Daca esti din Bucuresti, iti recomand o curatatorie micuta care este in apropiere de Piata Victoriei, cand iesi de la metrou si te indrepti pe jos spre Piata 1 Mai, dupa ce ai trecut de cladirea bancii B.R.D., ramai pe directia de mers catre 1 Mai, pe partea stanga si o vei remarca este mica dar personalul cu experienta, amabil.Bafta!

| raidu2004 a răspuns:

Incearca cu zeama de foarfeca niciodata nu da gres

| DrageanElena a răspuns:

Incearca cu venish pentru haine colorate... pui direct pe pata(in apa potrivita)si putin in apa...lasi cam o ora .si dupa aia freci putin cu mana.sa nu o bagi in CLOR.

| irinelu a răspuns:

Incearca ce tea spus maria dar sint putine sanse