| Magda2016 a întrebat:

AJUTOR! Ajutor TPU! Am o mare problema care necesita o rezolvare rapida.
Din neatentie am varsat oja pe touch-ul laptop-ului sau cum se o fi chemand.Trebuie sa o scot repede.
Va rog nu-mi spuneti ca nu se poate ca nu stiu ce m-as face.
Am incercat cu apa, cu unghia si cu spirt dar nu merge.Iar cu acetona mi-e frica sa dau.
AJUTORRR!

Răspuns Câştigător
| iar99Teo a răspuns:

Acetona ramane cea mai buna solutie. Este foarte probabil sa se ia si vopseaua de pe touchpad in cazul in care are ceva desenat pe el. Inchide laptop-ul, da pe un tampon demachiant cu niste acetona si incearca usor sa cureti fara sa ramana mult lichid pe el. In principiu acetona e volatila si ar trebui sa se evapore rapid insa ai grija sa nu torni acetona pe el happy