| Georgian620 a întrebat:

Ar fi posibil sa deschid o benzinarie intr'un sat? Nu va ganditi la peco-uri de alea mari. ceva mic numai cu 2 pompe benzina si motorina, si sa pun si self service pentru nocturn, ceva gen ca in Italia, dupa ce inchid lumea baga banii la aparat si pun benzina singuri.
Acest sat este la iesire din oras..si am teren chiar pe soseaua principala deci asi avea reclama din asta banuiesc...nu doresc sa bag preturi de "Peco" ci asi dori sa bag preturi foarte mici incat sa achit "marfa" si sa imi iasa si mie ceva in plus...o suma destul de modesta care sa imi ajunga pentru intretinerea unei mici casute si atat. Spuneti va rog de ce asi avea nevoie ca sa fac acest lucru posibil si cam la ce pret ar ajunge. Vreau ceva gen : http://www.automatromania.ro/

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa infiintezi o firma cu acest obiect de activitate, de preferinta SRL. Pentru aceasta primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau pentru rezervarea denumirii firmei. Aici afli tot ce este necesar, costul infiintarii firmei si se pot ocupa de actele necesare.