| BlueStar12 a întrebat:

Are cineva experienta cu vanzarea/cumpararea prin siteuri gen OLX? Am de vandut niste culegeri si as vrea niste detalii despre procesul de vanzare si care site-uri sunt recomandate pentru asta? Cum se efectueaza livrarea si plata? In general vreau sa stiu cam tot deci daca ati vandut vreodata ceva pe un site din acesta sa imi povestiti si mie cum a decurs.

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Olx e bun, pui aricolul pe site, te suna sau iti da mesaj cumparatorul si vorbesti cu el, poate sa te intrebe daca e negociabil pretu sau alte detalii despre produs; livrarea tot asa cum te intelegi cu el, cel mai ieftin si sigur e prin posta romana prin ramburs, dupa cateva zile de la ridicarea produsului de catre cumaparator iti vine hartie in posta sa mergi sa ridici banii.