| neymar94 a întrebat:

As avea nevoie de un credit de 3000euro rambursabil in 12-24-36 luni, nu ar conta chiar asa mult. Insa am contract de munca temporar pe un an, si 4 luni de cand lucrez, nu ma pot incadra in limitele pe care le cer bancile. Ar fi posibil sa fac rost de acesti bani de la cineva prin notar? sau e vreo banca care acorda banii fara sa tina de locul de munca si de contractul care este. Venitul din familie e marisor, cineva din familie lucreaza in afara, insa cei de la banca nu cred ca se uita la asta. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

La orice banca.
Insa, intereseaza-te cum e cu traducerea, cum o vor ei.

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Pentru un imprumut bancar, trebuie sa ai un loc de munca stabil. Cine lucreaza "in afara" te poate gira numai daca e cu carte de munca si ai o adeverinta de venit.
De la o persoana fizica, poti obtine imprumutul (daca ti-l da) si poti face un contract prin notariat. Evident, tu cauti persoana care sa te imprumute, nu notarul.

| neymar94 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Aici e problema, locul de munca stabil. In afara, da, lucreaza cu acte, la ce banca ar accepta asta si cu adeverinta aceea? Persoane care sa imprumute prin notar din nefericire nu cunosc.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru neymar94):

La orice banca.
Insa, intereseaza-te cum e cu traducerea, cum o vor ei.