| Deen98 a întrebat:

As dori sa fac împrumut la banca, dar nu am mai lucrat nicăieri și la locul actual de munca am aproape 11 luni, exista vreo banca care mi-ar da vreun împrumut?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai 11 luni, lucrate cu contract individual de munca si lucrezi in continuare, aproape sigur ca o sa primesti imprumutul, de regula bancile cer 3-6 luni.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi si intreaba. Dar daca nu lucrezi legal in acele 11 luni, nu-ti da nici o banca imprumut.

| uchihasasuke09 a răspuns:

Nu cred deoarece ei sunt de principiu ca imprumuti niste bani pentru un scop iar acei bani o sa ii dai inapoi cu ceva profit care il fac de pe urma ta.Nu vreau sa te supar dar de ce ti-ar da banii daca nu ai loc de munca.Mai bine iei de la niste rude sau prieteni(scapi de profit daca ai prieteni adevarati) si incearca sa iti gasesti cat mai repede un loc de munca.Nu te descuraja si incearca incontinu si la mai multe meseri.Dar cel mai bine e sa intrebi deoarece cum am spus la inceput nu sunt sigur decat la faza cu profitul.Mult noroc!

| Deen98 explică (pentru uchihasasuke09):

Lucrez, sunt angajat de 11 luni, la un Carrefour