| Sunshine123 a întrebat:

As vrea sa merg in market-uri sa impart pliante sau sa ofer mostre din produse la Kaufland, Carrefour sau chiar Ovisim, dar nu stiu cum sa procedez. Trebuie sa intreb la receptie sa intreb daca au nevoie? Sau cum? A mai fost cineva sa lucreze part time?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea merita, esti platita cu vreo 5 lei pe ora, cam asa. Maxim 10 lei daca e vreo firma mai mare, asta ca promoter, ca distribuitor de pliante iar sa nu te astepti la vreo suma prea mare.
Eventual du-te si intreaba alti promoteri din magazinul respectiv unde poti intreba de un post, stiu ca o cunostinta cand s-a dus s-a dus prin intermediul unui alt promoter.

| Sunshine123 explică (pentru Adry05):

Deci e cu pile?

| Adry05 a răspuns (pentru Sunshine123):

Nu frate... Zici ca e si un job atat de bine platit de doar cu pile ai putea ajunge. Pur si simplu au pus-o angajatorii pe fata aia sa mai gaseasca si alte persoane care sa vrea sa fie promoteri si cunostinta asta a mea a vrut.