| xRbNx a întrebat:

As vrea sa-mi deschid un salon de coafura in bucuresti(unul de cartier). Cam cat ar trebuie sa investesc in total?(adica cu tot cu chirie, acte, plata angajati, ustensile...etc).
Am auzit ca toata investitia duce pana in 20 000 euro. Dar vreau sa stiu exact de la cei care si-au deschis deja un salon, sau de la cei care au experienta in domeniu.
Funda pentru cine imi explica mai bine.

Răspuns Câştigător
| MoneyMoney a răspuns:

20.000 de EURO, doar asa de... deschidere ca la 4-5 angajati iti va trebui sa mai aduci si aparatura necesara!winking Una peste alta sa zicem ca 20.000 sunt suficienti pentru inceput, dar NU uita ca pana iti faci clientela ta vor fi mai mult cheltuieli decat profit. Nu este in fiecare zi: Craciun, Revelion, Paste sau 8 Martie!

1 răspuns:
| MoneyMoney a răspuns:

20.000 de EURO, doar asa de... deschidere ca la 4-5 angajati iti va trebui sa mai aduci si aparatura necesara!winking Una peste alta sa zicem ca 20.000 sunt suficienti pentru inceput, dar NU uita ca pana iti faci clientela ta vor fi mai mult cheltuieli decat profit. Nu este in fiecare zi: Craciun, Revelion, Paste sau 8 Martie, sau vreun Sfant in calendar!