| iulius91 a întrebat:

Doresc sa-mi deschid un masaj erotic si as vrea sa stiu ce acte trebuie sa obtin. Cineva in domeniu?

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E o afacere prospera pe timp de criza? majoritatea clientilor nu prefera saloanele

| cornelmircea1980 a răspuns:

Pentru o I.I. va trebuie obligatoriu un document care sa ateste asa cum prevede OUG44/2008 in anexa la pct 4 " Documente care atestă pregătirea sau experienta profesională.
Pregătirea sau experienta profesională se atestă, după caz, cu documente cum sunt: diploma, certificatul sau adeverinta, prin care se dovedeste absolvirea unei institutii de învătământ, certificatul de calificare profesională sau de absolvire a unei forme de pregătire profesională, organizată în conditiile legii, în vigoare la data eliberării acestuia, certificatul de competentă profesională, cartea de mestesugar, carnetul de muncă al solicitantului, declaratie de notorietate cu privire la abilitatea de a desfăsura activitatea pentru care se solicită autorizarea, eliberată de primarul localitătii respective în mod gratuit în cazul meseriilor traditionale artizanale, atestatul de recunoastere si/sau de echivalare pentru persoanele fizice care au dobândit calificarea în străinătate, atestatul de recunoastere a calificării dobândite în străinătate, în afara sistemului de învătământ, orice alte dovezi care să ateste experienta profesională."
Dar este valabil in orice organizare juridica SRL, SRL-D, PFA, etc

http://floresor.blogspot.com/2011/04/despre-pfa.html

| iulius91 explică (pentru cornelmircea1980):

Partea cu SRL nu este o problema. Este vorba de o autorizatie care din auzite se obtine foarte greu. Si ai idee daca analizele fetelor trebuie facute lunar?

| cornelmircea1980 a răspuns (pentru iulius91):

Categoric da whistling