| Anaa939839393 a întrebat:

Astazi am facut o tranzactie pe wizzair de pe google. Am avut o tranzactie de minus 3 lei de la google si imi zice google*temporary hold iar la cod comerciant "7399 miscellaneous business services". Iar in nici cateva secunde acei trei lei i-am primit pe card inapoi cu comerciantul "google*services" cu acelasi cod de comerciant, iar dupa un minut imi sunt luati si banii de la wizz. Am card la banca transilvania. Ce ar putea fi?

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Ti-au luat banii sa verifice dacă cardul este debitabil pentru viitoarele tranzacții.
Așa e și la eMag, daca ai comandat de acolo, numai că ei îți iau un leu.

| Anaa939839393 explică (pentru Hyperion7):

Am mai patit asa cand am activat Youtube music premium. Mi au luat un leu si in 5 minute l am primit inapoi, dar era pentru verificare. Acum probabil nu am bagat nici eu de seama cand am facut berificarea in acele 5 minute din bt pay daca imi ia vreo suma.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Anaa939839393):

Asta-i.
Până la urmă i-ai primit înapoi sau ba?

| Anaa939839393 explică (pentru Hyperion7):

Da, deci mie banii mi au intrat inapoi.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Anaa939839393):

Înseamnă că au făcut doar o simplă verificare, atâta tot! N-ai de ce sa îți faci griji!

| Anaa939839393 explică (pentru Hyperion7):

Bun. Ma gandeam ca ar fi chestia asta, de verificare, dar nu am bagat nici eu de seama daca imi ia sau nu 3 lei. Tura viitoare atentie