| Inventator a întrebat:

AteNTIE DAU FUNDA! cine imi spune ...eu mi-am facut propriul detector de metale acasa si vreau sa stiu daca il pot folosi sa gasesc ceva metal (poate pretios) si am inteles ca imi trebuie un fel de autorizatie..de unde il ot lua?

Răspuns Câştigător
| NopeCheers a răspuns:

1. Conteaza cat de eficient e ( adevaratele detectoare de metal merg)
2.Autorizatie conteaza unde te duci sa gasesti metale.

4 răspunsuri:
| StiuCeSpun a răspuns:

Salut, imi poti da site-ul unde ai invatat sa-l faci?

| up2 a răspuns:

Nu am mare experienta.dar nu cred ca este voie asa ceva.

| Chis_Cosmin_Cosmin_1998 a răspuns:

Spune-mi te tog cum l-ai facut

| Inventator explică (pentru Chis_Cosmin_Cosmin_1998):

Poi...mai intai iei un radio cu antena sa fie destul de maricica iar apoi il setezi pe frecventa AM dupa care iei un calculator de buzutar
il lipesti pe spatele acestuia si trebuie sa gasesti un post... dupa care te apropii de metale si incepe sa faca zgomot mare...este mai complicat de explicat.