| anonim_4396 a întrebat:

Salut, exista vreo banca sau agentie de credite care ofera bani cu imprumut pentru nesalariati? Va rog nu raspundeti la misto cu "camatari" si chestii de genul

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista unele institutii financiare care dau imprumuturi, dar in conditii mult mai severe decat bancile: "Provident", casele de amanet etc., dar la care trebuie sa platesti multmai multi bani decat ai imprumutat.

Solutii mult mai sigure: ceri imprumut de la rude sau pui banii deoparte si le aduni la pusculita. Sunt cele mai la indemana oricui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pui aceeasi intrebare de doua ori realitatea nu se schimba, Tot camatarii raman cei care imprumuta bani celor fara venituri.