| Heartless a întrebat:

Buna all, de curand am aflat de un job pe net PTC si as vrea sa stiu mai multe detalii despre job si daca lucra cineva.Multumesc,

Răspuns Câştigător
| Mythos a răspuns:

Nu exista job PTC. Astea sunt glumele unora care posteaza contul lor de afiliere la Neobux, etc pe site-uri de job-uri.

In realitate aceste site-uri PTC sunt niste portaluri unde vezi reclame (si castigi cam 4-5 centi pe zi). Dupa 2-3 luni poti sa scoti intr-un cont de paypal 2-4 dolari.

Iti vor spune ca daca investesti castigi. Nimic mai fals, pentru ca daca toata lumea ar castiga site-ul ar da faliment. Daca te uiti la ce reclame primesc (gen forex, el toro, etc, link-uri afiliate, marketing) iti dai seama ca e o gluma buna.
In concluzie daca vrei sa faci 5-10 dolari in 4-5 luni, poti sta pe PTC. Stai pe 10-20 si castigi 40-50 de dolari:-)

Dar nu cumva sa pici in capcana "daca investesti castigi" pentru ca asa cum nu platesti in lumea reala pe cineva ca sa te lase sa muncesti, e absurd sa faci lucrul asta in lumea virtuala.

Daca vrei mai multe detalii despre PTC, etc samd... sunt aicihappy

2 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Majoritatea sunt teapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

! numai atat!