| laur90 a întrebat:

Am primit de la o matusa un laptop doar ca are instalat windows 98 si este in limba italiana si as vrea sa stiu cum as putea sa instalez windows xp si sa sterg windows 98(P.S:daca reusesc sa instalez windows xp cum scap de limba italiana?), as dori mai multe detalii sau vreun videoclip daca imi poate spune cineva.multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| rebelmonk a răspuns:

In primul rand zi ce model este sa vezi daca suporta windows xp in legatura cu limba dispare ea cand instalezi windowsul.

| laur90 explică (pentru rebelmonk):

Hp omnibook notebook pc

| Joyman a răspuns:

Ca sa instalezi Windows Xp iti trebuie in primul rand un CD cu kit-ul. Daca il ai pus CD-ul in CD-Rom si bootezi de pe el. La un moment dat iti va cere sa formatezi sau nu HDD si tu trebuie sa spui ca il formatezi, astfel stergi Windows 98. Apoi continui instalarea cu Windows XP.

| laur90 explică (pentru Joyman):

Multumesc pentru raspuns.