| Alexandruuu88 a întrebat:

Buna all! Recent mi am făcut card la banca Transilvania si as vrea sa îmi zice ti undeva vad codul de sortare si numarul contului? Îmi puteti da exemplu de nr de cont?

Răspuns Câştigător
| Cortex a răspuns:

Acel cod il gasesti pe card, dar IBAN-ul(care-l folosesti la transferuri de bani) il gasesti doar pe contractul pe care l-ai semnat cand ai deschis contul, daca nu-l ai du-te la banca si spune-le sa-ti dea codul IBAN.

1 răspuns:
| Lucian4 a răspuns:

Nr de cont este format din 8 cifre sub data de expirare a cardului
codul de sortare (sort code) este format din 6 cifre sub data de emitere a cardului, vezi in faia de la banca, IBAN