| Anomim2025 a întrebat:

Salutare.

Recent am facut 18 ani si mi-am facut un card care sa primesc alocatia in continuare la Banca Transilvania.

Mi-am facut un cont de PayPal, mi-am adaugat cardul si imi cere codul PayPal de pe extrasul de cont.

M-am uita pe bt24 (internet banking) si nu imi apare nici-o tranzactie cu PayPal ca sa aflu codul.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba de la BT, daca la ei ai deschis si contul Pay Pal.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ca să activeze contul, Paypal va face o retragere de vreo 5 € din contul tău (pe care chipurile ți-i dau înapoi - dar uită să spună ca au comision de transfer 2 €˝); la comentariile acelei tranzacții, ei scriu un cod. Acel cod tu trebuie să-l completezi pe formularul electronic din site.ul lor.
Dacă NU ai bani în cont, tranzacția nu a putut fi efectuată, așa că nu ai de unde să afli respectivul cod. Depune și tu vreo 50 de lei ca să poată ăia să facă operațiunea!
Și nu mai întreba la BT, că ei nu au ce să spună mai mult decât ai aflat și singur - nu ai bani în cont =» nu ai nici tranzacții! deci ciuciu cod.

| HRemus a răspuns (pentru mihai69):

Subscriu

| mihai69 a răspuns (pentru HRemus):

Tu subscrii, dar fundă primește răspunsul greșit. Și nu mi-e mie de fundă, că nu o primesc, ci mi-e ciudă că oamenii mereu fac alegeri greșite. De asta o și ducem cum o ducem...