| JacquelineMaria7 a întrebat:

Am 14 ani și vreau să îmi intre alocația pe card. Țin să menționez că mi-am deschis un cont acum aproximativ o săptămână.
Am o nelămurire: Cu ce acte trebuie să mă prezint la Direcția Muncii și Asistență Socială? (Cu un părinte, evident)
Iar dacă unul dintre părinții mei este declarat dispărut și sunt trecută pe numele tatălui meu, cum anume procedez?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartea de identitate, codul IBAN de la banca (daca-i spui celei de la ghiseu stie ce sa-ti dea), dovada ca tatal este dat disparut si mama ta sau tutorele legal.

| Lorennn a răspuns:

Mergi cu tatal tau cu certificatul de nastere.