| Etro a întrebat:

Am 15 ani și vreau să-mi fac un card de debit banca minori. Vreau sa merg la banca Transilvania insa am văzut ca au mai multe tipuri și anume:
1.Visa Classic
2. Mastercard Mondo
3. Mastercard Gold Debit
4.Mastercard Direct
5.BT- OmiPass
6.Cardul de masă BT

Vreau să stiu cu care card pot plati online produsele din țară și străinătate, la restaurante, magazin și daca poate să-mi țină și euro pe care ii pot scoate în lei.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand cardul BT - OmniPass care-i special pentru tinerii de varsta ta.

https://www.bancatransilvania.ro/......-omnipass/

| Gamergusti a răspuns:

Eu am visa și pot să plătesc oriunde, și online și în magazine

| Etro explică (pentru Gamergusti):

Cand ti-ai facut cardul a trebuit sa plătești ceva? Adica trebuie să bagi în momentul acela niște bani în cont?

| Gamergusti a răspuns (pentru Etro):

Nu,doar am stat vreo oră la completat documente

| Andreidog2 a răspuns:

Pai Mastercard gold debit e bun si Visa classic.