| Alexashadow a întrebat:

Am instalat un program, apoi l-am dezinstalat si cand am incercat sa il reinstalez imi dadea eroare si imi scria ca nu gaseste programul. Stie cineva ce trebuie sa fac ca sa mearga. Pentru raspunsul bun dau funda!

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Despre ce program este vorba?

| Alexashadow explică (pentru neluL):

Despre Corel Studiovideo. Dar a mers sa il instalez o data. Si eu am oprit calculatorul in timp ce il dezinstalam, l-am mai sters si din program files si acum nu mai merge sa-l reinstalez. Imi spune ca nu il gaseste.

| neluL a răspuns (pentru Alexashadow):

Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
da un restart la computer si descarca-l din nou! Acum problema este de unde faci descarcarea pentru ca, Corel Studiovideo este un program care costa bani si daca ai folosit versiunea trial nu il mai poti descarca de pe pagina oficiala. Uite aici programul http://tiny.cc/7gb8w Instructiuni ai intr-un fisier text din pach.

| Alexashadow explică (pentru neluL):

Incercai, dar tot nu merge. Cand sa se instaleze spune la fel ca nu il gaseste.

| neluL a răspuns (pentru Alexashadow):

Am zis sa-l descarci din nou!

| Alexashadow explică (pentru neluL):

L-am descarcat si tot n-a mers!

| neluL a răspuns (pentru Alexashadow):

Descarca-l pe acesta de aici http://tiny.cc/uk9j8

| Alexashadow explică (pentru neluL):

Am incercat si tot nu merge.

| neluL a răspuns (pentru Alexashadow):

Explica-mi ce nu merge! toti pasii pe care-i faci!

| Alexashadow explică (pentru neluL):

Dau sa se instaleze si imi apare o fereastra unde zice ca se pregesteste si cand sa imi apara fereastra unde eu sa dau I agree si mai departe, mie imi da eroare si imi scrie ca the system cannot find the file specified. Si am luat tot felul de programe de curatare a erorilor ca fix my registry sau registry booster si am umblat si la registry editor si tot nu merge.

| neluL a răspuns (pentru Alexashadow):

Pai vezi daca imi explici ->gasim si rezolvare!
1. Asigura-te ca numele folderului in care a fost descarcat kit-ul de instalare nu contine diacritice sau alte caractere speciale. La baza instalarii softurilor sta Windows Installer-ul. Daca acesta nu poate sa citeasca calea de instalare (path-ul), va returna mesajul de eroare System cannot find the path specified sau Error launching installer.
Redenumeste numele folderului sau copiaza fisierul de instalare intr-un alt folder. Daca eroarea persista, sterge kit-ul de instalare si descarca iar aplicatia. De aceasta data intr-un folder care sa nu contina diacritice sau caractere speciale in nume. Indicat ar fi sa descarci si sa pastrezi kit-ul de instalare pe Desktop, pana se finalizeaza instalarea.

| Alexashadow explică (pentru neluL):

Tot nu merge. Imi scrie la fel. Eu chiar nu mai stiu ce sa fac.