| Alina291 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. In cateva zile termin clasa a XI-a si m-am hotarat sa-mi caut un job pe durata vacantei. Din fericire am reusit sa gasesc ceva potrivit fara prea mult efort. Problema e ca trebuie sa merg sa vorbesc cu "seful" si nu prea am idee ce trebuie sa spun. E ceva nou pentru mine si mi-e frica sa nu fac vreo gafa. Da-ti-mi exemple de lucruri pe care NU trebuie sa le spun.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu-i spune nimic. Te duci acolo, saluti politicos buna ziua zambesti dai mana cu el si taci. O sa te intreb el ce vrea sa afle si tu o sa ii raspunzi la intrebari, nu te apuci sa ii povestesti una alta ca nu cred ca ii pasa.

| Aramyx a răspuns:

Pai incearca sa eviti pauzele de ăăăăăăă
Nu folosi prea multi de,, si " sau,, dar"
sau uitate la
http://www.youtube.com/watch?v=IB9_a-PG8v0
El face la misto, dar sfaturile sunt bune
Eu am 13, ma duc si transport reviste macar fac acolo 50 de lei

| johnnytheboss a răspuns:

-Trebuie sa te imbraci adecvat, sa fii atenta la detalii.
-In prealabil sa ai un Mic discurs pregatit de acasa.
-Sa raspunzi intr-un mod cat mai inteligent posibil.
Si sa iti pui in evidenta doar calitatile. BAFTA!