| Lavinia_Aldea_2000 a întrebat:

Buna, am nevoie urgent de o suma de bani, cum pot face rost de ei?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceri parintilor sau prietenilor, daca nu ai cum imprumuta de la banca.
Ori duci la amanet: laptop, PC, TV, bijuterii, telefon si alte obiecte de valoare mare.
Sub nici o forma nu recomand camatarii: care se stie ca-ti rup picioarele s-au iti schilodesc copilul, daca nu le platesti dublu, la data cand trebuie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce sumă? Cum a apărut urgența? În ce constă nevoia urgentă?

| aXy99 a răspuns:

Faci un imprumut bancar.

| alina2k18 a răspuns:

Amaneteaza bijuterii, ceasuri, telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Împrumutate la băiatul din poza

| Lavinia_Aldea_2000 explică (pentru anonim_4396):

Pacat ca am contul asta de pe cand eram impreuna rolling on the floor)

| StefanDrg a răspuns:

Esti fată si întrebi asta. Fetele fac bani mult mai ușor decat băieții.

| ariannakaterine a răspuns:

Fie le ceri familiei, cunoștințelor, prietenilor, fie faci un împrumut bancar. Totodată, poți duce la amanet anumite obiecte de valoare, gen bijuterii, telefon, laptop etc.

| Anisoaraaa0 a răspuns:

Le ceri părintilor/prietenilor

| Lavinia_Aldea_2000 explică (pentru Anisoaraaa0):

Alta metoda? am incercat insa nu am reusit nimic