| rc41 a întrebat:

am o intrebare.
Cand o sa implinesc 18 ani vreau sa ma inscriu pentru locuinta ANL insa in acea perioada o sa mai fac scoala si nu o sa am loc de munca iar in conditii scrie ca trebuie sa am loc de munca, nu se poate sa trec pe cineva ca un fel de coplatitor care sa plateasca si el?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti! ---- tu esti titularul cererii pentru acordarea unei locuinte prin programul ANL, nicidecum vreo alta persoana! Ca titular, va trebui sa indeplinesti anumite conditii inclusiv aceea de a avea calitatea de angajat cu contract de munca pe o perioada nedeterminata de timp.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Locuintele ANL se cumpara doar dupa 5 ani de locuire. Trebuie sa fii chirias 5 ani. Pentru asta te inscrii pe o lista. Cum nu esti casatorita si nu ai nici loc de munca vei fi ultima pe lista de prioritati si nu stiu cand vei reusi sa obtii ceva.