| Marius070600 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare și sper să primesc un răspuns, eu momentan sunt în Italia și peste câteva luni vreau să merg acasă să mă înscriu la școala de șoferi, problema este că eu am mutația în județul Vâlcea, dar locuiesc în județul Olt și vreau să fac școala în orașul Slatina, se poate sau trebuie să îmi schimb mutația mai întâi? (Buletinul meu nu expiră când împlinesc 18 ani pentru că l-am schimbat acum doi ani)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face in orice judet dar examinarea se poate sustine doar in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant). Este bine sa faci scoala de conducere in localitatea unde vei sustine si examinarea practica, deoarece vei cunoaste circulatia de acolo. Poti oricand sa obtii viza de flotant, aceasta este pe o perioada de 1 an.

1 răspuns: