| JomelaMaya a întrebat:

Bună, am o întrebare : cum aș putea câștiga ceva bani online? sau cum pot face să câștig ceva bani, având în vedere că am 16 ani, dar să fie profit lunar, nu numai acum, mă gândeam să-mi deschid un blog, nu vreau sa castig nu stiu cati bani dintr-o dată si nu sa vina totul asa in 3-4 luni, bineinteles după muncă. Voi ce stiti, prin blog se pot face ceva bani? adică nu vreau nu stiu ce avere...asa ceva bani de buzunar, multumesc, oricum un blog vreau sa-mi deschid, dar daca m-ar ajuta si cu ceva bani mi-ar fi si mai bine.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa scoti ceva banuti si din blog cu ceva conditii.

sa ai continut care atrage, continut propriu si interesant
sa ai multe cunostinte si seriose de seo
si sa muncesti fara pretentii marca 8-9 luni sa obtii trafic si vizitatori.

| JomelaMaya explică (pentru suntserios):

Da așa mă gândesc și eu, poate în vreun an reusesc si eu ceva cu un blog happy multumesc mult.

4 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Poate devi translator pentru site-uri de filme, anime etc.
Daca ar fi dupa mine m-as face translatorde anime, la un anime un episod apare o data pe saptamana si dureaza 24 minute, si nu ai de tradus din japoneza in romana, doar din engleza in romana!

Doar ca nu stiu daca asta se plateste, daca stie engleza bine te poti interesa!winking

| kteichd a răspuns:

Pai incearca sa faci gen, afilieri, tu iti faci cont la ei si daca cineva cumpara de pe link tau primesti comision, iar cu blog, exista google adsense

| vioricavio a răspuns:

Ca sa faci bani cu un blog, ai mult de muncit.Toata lumea vrea sa faca bani cu un site sau un blog, dar e nevoie de multa munca, de timp indelungat si de ceva experienta.