| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am o intrebare, eu folosesc PayPal pentru a face cumparaturi de pe net and stuff. Am card BRD si acum PayPal imi zice sa vorbesc la banca pentru card. Nu stiu daca e din cauza ca am facut o tranzactie de peste 50 de euro dar nu imi mai da voie sa cumpar cu el.
Problema e ca nu am 18 ani, pot rezolva daca merg cu tatal meu la banca?

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Du te la banca cu părintele cu care ai fost când ți ai făcut cardul. Se va rezolva, știu pe cineva care a întâmpinat probleme, a fost cu părintele și s-a rezolvat la banca.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Posibil sa fie vorba despre noile condiții de validare a plăților în mai mulți pași, 3DSecure.
Oricum, ar trebui să verifici contul, exact cum recomandă PP.

| Sekim a răspuns:

Ce spune PayPal? Lasa aici text ul.

| Dannnnii a răspuns (pentru Sekim):

"Check your account at Maestro before retrying this card"

| Sekim a răspuns (pentru Dannnnii):

Du te la banca cu părintele cu care ai fost când ți ai făcut cardul. Se va rezolva, știu pe cineva care a întâmpinat probleme, a fost cu părintele și s-a rezolvat la banca.