| anonim_4396 a întrebat:

Am o perioada chiar naspa in viata mea si am vrut sa merg la facultate insa nu am bani sa o achit, ma rog. Am nevoie de niste idei de cum as putea face rost de 4 milioane,as vrea sa dau admitere la o facultate, iar admiterea e pe 3 4 august si taxa de inscriere este 350 de lei si in momentul acesta chiar nu am acesti bani. Niste idei va rog? sad

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand nu ai bani de inscriere, taxe si examene la facultate, iti iei un job de 1 an si strangi bani, ca la anul sa te poti inscrie.
Din pacate, la 18 ani si fara servici, nici o banca nu-ti da imprumut.

| Yurisa a răspuns:

Poti face imprumut in banca sau poti sa te angajezi ca promoter de exemplu. Parinti? Rude?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te angajezi pe timp de vara.

| Gabriela_Gabi_1999 a răspuns:

Incearca la un IFN. Iti da cu siguranta. Dar vezi ca vei plati cu varf si indesat inapoi. Poate si dublu decat iei