| anonim_4396 a întrebat:

am o situatie financiara cam proasta si parintii mei nu prea imi dau bani. Si as vrea sa ies cu prieteni, fetele prin oras. Cum pot face bani? afaceri cu >ceva? NUSTIU, voi prin metoda faceti bani

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa faci bani simplu. Vinzi anumite produse, si iti iei comision din vanzari. De exemplu vinzi acest colier, si la fiecare vandut ai 10 lei. http://mercador.ro/......1qc9B.html

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Prin munca se fac banii. Daca ai macar 15 ani te poti angaja part-time.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta sa iei legatura cu firme de publicitate(faci promotie la produse in supermarketuri), sampling, pliante in cutii postale. astea sunt legale!

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Sunt unele lucruri care trebuie sa le stii:
Se pot face bani activ si pasiv.
Activ:
-Un loc de munca (minim 18 ani).
-Muncind la cineva, sau sa faci o treaba (Ex: Daca tot era iarna aceea cu zapada de 1-3 metri, dadeai la lopata la cineva pe strada sau la un magazin si luai 30-100Lei).

Pasiv:
-Prin internet (cu ajutorul internetului).

Sunt site-uri sau firme care iti ofera posibilitatea ca tu sa ai un venit pasiv in a castiga cativa bani.
Conteaza si site-urile si firma.

Ex: Neobux un sait care plateste la timp in maxim 24-48h.Problema mare ca sa faci minimul de 2$ (2 dolari) si esti la inceput faci in 2-4 luni deci pentru acesti bani nu pre iti convine chiar daca castigi venitul este mic intr-un interval atat de mare?

Dar unele site-uri iti pot oferi sa zic (sa muncesti 10-3 ore dar dupa o zii sa castigi din ce in ce mai bine.
Am gasit un sait intamplator uplondez video si promovez site-uri si ce crezi poti castiga 10$ frumosi (daca ai 3500 vizualizari aproximativ) ai acei bani in cont:
Dar trebuie sa dai Skid Ad=Sing Up.
http://cur.lv/8hhul

Ti-am dat si exemple ca sa intelegi.

Cele mai profitabile sunt cele de a castiga un venit Pasiv.Dar iti zic sunt putine site-uri care iti ofera acest lucru (bani intr-un timp scurt).

Desigur uni parinti nu au o situatia financiara normala si iti dai seama ca ar dorii sa iti dea bani dar nu prea au banii respectivi.

Iar raspunsul la (Cum pot face bani prin afaceri ceva...).
Poti castiga dar prin afaceri doar sa fii reprezentatul unei firme sau sa promovez anumite produse la aceea firma (desigur ca tu poti castiga bani, comisioane din asa ceva).
Ex:Oriflame, Avon, etc.
Sau cele de gen IT, haine, cosmetica, etc.

Sau poti castiga Bani tranzactionand sau transformand bani virtuali in bani reali.
Gen Bitcoin sau Litcoin in Ron.
Dar problema este ca la Bitcoin este ca unele tari nu prea este recunoscuta aceasta moneda.Cu cat este recunoscuta cu atat valoarea ei creste (Oricum la momentul de fata valoreaza 1 Bitcoin= 1853 Lei la ora actuala).

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, poti munci la cineva, si faci si miscare.

| myself405 a răspuns:

Buna, sunt multe metode de a face bani pe net si nu toata lumea reuseste. Trebuie sa vezi cum totul expus si sa vezi ce activitate ti se potriveste. Gasesti aici cele mai bune metode de a face bani online explicate pe intelesul tuturor. http://cumfacbanipenet.no-ip.org Succes, sper ca te-am ajutat.

| Tav22 a răspuns:

Salut. Scrie-mi pe octavian_colb@yahoo.com si iti voi spune de o metoda sigura pe care eu o folosesc sa castig bani