| alina9012 a întrebat:

Am obtinut autorizatia de functionare de la primarie pentru salon de tatuaje, unde nu mi s-a cerut aviz dsp. M-am gandit sa merg totusi la ei unde mi-au cerut documentele pentru referat de evaluare. Au cerut schimbarea destinatiei spatiului si multe altele. La final mi-au eliberat asistenta de specialitate. Intrebarea mea e : pot lucra cu aceea? Avizul se elibereaza dupa verificarea obiectivului..asta nu mi-a spus nimeni de acolo. Va rog..cine are cunostinte sa ma lamureasca. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti lucra fara avizul lor, dupa ce iti inspecteaza spatiul si instrumentarul sterilizat, aparatura de sterilizarea samd.
Cu asa ceva nu te joci, ca faci ilegalitate si esti pasibila de pedeapsa.
Dar ce-i atata graba, cand sunt o gramada de pregatit si tu ar trebui sa fii foarte ocupata, sa obtii tot ceea ce ti-au specificat ei, conform legii.

| alina9012 explică (pentru Violleta2022):

Eu am aranjat spatiul si am tot ce mi trebuie .insa...cand vin?

| Violleta2022 a răspuns (pentru alina9012):

Vin cand or sa vrea ei, ca oricum fara avizul ala nu poti sa deschizi usa la public, fiind ilegal.

| adryang78 a răspuns:

Până nu ai avizul în mână nu te apuca să lucrezi. Amenzile sunt usturătoare.

| alina9012 explică (pentru adryang78):

Am aranjat spatiul si am tot ce scrie in acel document..insa...cand vin? Cum iau avizul?

| adryang78 a răspuns (pentru alina9012):

Asta depinde de cât de repede se mișcă ei. Inspecția sau, mai bine zis, "asistența de specialitate" trebuie să fie deja programată. Probabil că poți afla direct la ei când ești programată pentru inspecție.