| madwtza_9512 a întrebat:

de fapt o nelamurire, nici nu stiu cum sa-i spun...Sunt reprezentanta AVON si trebuia sa platesc pana pe data de 2 ianuarie o factura, insa nu am platit-o nici acum.La ce sa ma astept?
am primit de la ei cateva mesaje pe telefon si atat, adica inca nu am fost sunata de cei de la recuperari.care ar fi termenul limita? o luna 2?

Răspuns Câştigător
| Carlene a răspuns:

Acum depinde ce suma ai...
1. Nu o sa te mai poti inscrie niciodata in Avon!
2. Ai penalizare de 47 lei!
3. Ar trebui sa platesti factura cat mai repede, daca nu o sa platesti in decursul a 4 luni o sa incepi sa primesti citatii acasa, apoi o sa te cheme in instanta!

Sper ca te-am lamurit!
Pupicii, sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| Bucatarul.com a răspuns:

Stai linistita, nu-ti face griji... vei fii anuntata cand sa te prezinti in sala de judecata! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Altu a răspuns:

Stiu pe cineva care a patit'o cu Vodafone. Dupa aproape 3 ani l-a sunat firma de recuperari, se adunasera si dobanzi si penalizari si a fost o suma frumusica.

Nu stiu daca si la Avon e la fel, dar nu m'as juca. Vorbeste cu ei de o esalonare a platii, iar daca nu se poate strange bani si plateste. Daca ajunge la firma de recuperari si nu platesti o sa platesti si cheltuieli de judecata.happy

Răspuns utilizator avertizat