| BeautifulAngelOana a întrebat:

Buna,TPU! Va rog sa ma ajutati! In urma cu o luna,am ramas fara mesaje pe telefon pentru ca am foarte putine. Cum am ramas fara mesaje,am luat telefonul rds al bunicii mele si am vorbit prin mesaje cu prietenul meu! Azi, bunicul meu, a primit un telefon de la reteaua RDS ca are de platit 280 de lei! L-am rugat si pe el si pe bunica mea sa nu ma spuna mamei,dar degeaba! Mi-am cerut scuze si le-am spus ca le platesc factura pana la ultimul leu! Acuma mi-au spus ca ei nu o sa ii zica mamei, dar sa ii spun ei ca daca nu la ora 20:00 o sa o sune ei! Pur si simplu nu mai stiu ce sa fac! Stiu ca sunt vinovata,dar acum nu pot face nimic! Ii voi spune mamei, dar nu stiu cum sa ii spun! Va rog sa ma ajutati si nu va bateti joc! Multumesc anticipat si scuzati categoria! :*

Răspuns Câştigător
| ellaells a răspuns:

Mai bine le spui parintilor, tot ei iti vor da bani ca sa platesti factura bunicilor pentru ca pana la urma a fost greseala ta. Cred ca ai trimis cateva sute de mesaje de ai bagat cost de aproape 3 milioane... Totusi, spune-i mamei tale... Nu e asa grav.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte normal ca mama ta sa afle, la fel cum este normal sa platesti tu paguba. Nu inteleg care e problema ta, doar trebuie sa-ti asumi ce ai facut si nu poti ascunde ceva atat de important fata de mama ta. Presupun ca stiai ca va trebui sa platesti mesajele si ca trebuie sa-ti informezi parintii, nu inteleg de ce nu i-ai spus de atunci mamei tale.

| mona a răspuns:

Totul o sa apara pe factura, nu stiu ce mesaje ai putut trimite de 280 lei[imi incarcam telefonul cu 50 de euro pe banii astea]dar gandeste-te cum scapi din beleaua asta

| neutrino a răspuns:

Ceea ce ai facut tu se numeste furt de la un batran si ar fi chiar pacat sa scapi nepedepsita.

| h3r a răspuns:

Chiar se poate trimite mesaje de pe RDS?!
Mă rog, nu contează, ci important e să scapi.
Spune-i că nu ți-ai dat seama când ai vorbit atât, regreți și că vei plăti.
Știai că nu ai mesaje și urmează factura...de ce nu te-ai abținut?! Of.

Vorbește acum cu mama ta, deoarece bunicii tăi nu au posibilitatea să plătească și te va spune.

| SefaTa97 a răspuns:

Ii spui mamei tale ca ti s-au terminat mesajele si a fost urgent, ca ai vb cu o colega pentru un proiect. Si ca de acum nu o sa mai faci si ca le platesti.
happy

| BeautifulAngelOana explică:

Buna,va multumesc pentru ajutor! As vrea sa se inteleaga ca eu chiar i-am spus bunicii cand am luat telefonul si mi-a zis ca nu are treaba! Va multumesc mult!

| Spex188 a răspuns:

Daca mama ta stie de baiat nu se va supara prea tare dar daca afla in premiera...
Oricum sfatul meu ar fi sa te mai rogi de bunici daca sunt niste oameni intelegatori si vor intelege.

| Rruxyy a răspuns:

Stai linistita ca toti am facut odata asa, vorbeste cu mama ta fi sincera spune-i ca regreti si ca vei plati spune-i ca ai gresit si roag-o sa nu se supere ca nu se va mai repeta. Nu e o prostie mare ce ai facut tu, si mama ta te va intelege.