| Adelina122 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, mi-am pus cardul de la cec bank in aplicatia Apple play dar la final imi cere un cod de verificare trimis la un numar cu cativa de 0 la final, codul este de 8 cifre si nu stiu cum sa-l aflu pentru a activa cardul si pe telefon.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Normal acel cod trebuia sa-l trimita pe telefonul tau DACA cand ai facut cardul ai adaugat nr. tau de telefon! Daca nu atunci afla al cui nr. de contact este adaugat la acel card sau mergi la banca si spune-le sa-ti adauge nr. tau de telefon ca cel dinainte nu mai este valabil! Este foarte important sa faci asta ca daca se intampla ceva cu contul tau nu te pot contacta!