| Marry_2448 a întrebat:

Am si eu o mare problema, am o firma in care asociatul meu a murit, iar pe aceasta firma s.au acumulat foarte multe datori. Am probleme cardiace si nu pot lucra, daca aveti cumva vreo idee cum o pot rezolva, stiind ca familia asociatului meu nu a facut succesiunea. Este ceva foarte urgent. Orice idee pentru a rezolva aceasta problema este binevenita.Multumesc.

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pai ai 2 posibilitati.1.ori concesionezi partea ta de actiuni.2.o bagi in inactivitate.
ps.sunt destui ''profesionisti'' care se ocupa cu cumpararea de firme cu datorii.

| Marry_2448 explică (pentru a1doru):

Pai...problema este ca familia decedatului nu vrea sa faca succesiunea.iar decedatul apare in acte ca fiind viu, si nu se poate vinde firma.

| a1doru a răspuns (pentru Marry_2448):

Pai nu trebuie vanduta firma.tu vinzi doar partile tale sociale[actiunile tale]

| danafatu a răspuns:

E o problema destul de serioasa pentru a fi postata pe site-uri de acest gen... Succes si sper sa iti rezolvi problemele!

| nicolasraul a răspuns:

Nu stiu incearca sa gasesti oameni care se ofera sa munceasca voluntar si poate achiti datoriile apoi ii rasplatesti.