| andrapopescu a întrebat:

Am trimis acum câteva zile bani în România, prin moneygram, iar când mi s-a cerut numele persoanei la care trebuia sa ajungă banii am scris (spre exemplu): Popescu Andra. Persoana respectivă nu poate ridica banii pentru că cei de la moneygram l-au trecut ca fiind Popescu numele mic și Andra numele de familie. Ce e de făcut?

Răspuns Câştigător
| RitaDeluxxxe a răspuns:

Pai aici a fost greseala din partea ta.Intotdeauna se trece numele mic si apoi numele de familie.Mergi la moneyGram inapoi si poti schimba datele sa inversezi numele intre ele.Acelasi sediu de unde ai trimis banii.

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Poate incerca sa scoata din alta parte, unii functionari trec cu vederea astfel de greseli. Am patit si eu cu ambele nume scrise gresit.

| goldenstar a răspuns:

Mergi la sediul MoneyGram de unde ai expediat banii. Explica situatia cu scuzele de rigoare.Incearca sa fii mai atenta pe viitor.Banii,dupa 30 de zile daca nu-i ridica nimeni se intorc de unde au fost expediati.