| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am trimis cuiva bani bancar din greșeală, adică la o alta persoană, aveam două nume și le-am încurcat, am trimis banii prin BCR Moneygram, iar persoana respectivă i-a ridicat mai pot recupera banii? Sau ce pot face daca am numele lui și orașul?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ia legatura cu persoana respectivă și spune-i că i-ai trimis din greșeală.

| OldSoul a răspuns:

Doar mie imi pare ceva putred la mijloc aici?
Cand tirmiti niste bani, trebuie ceva confirmari, trebuie sa verifici asta de cateva ori inainte.
Si mai departe, daca e o persoana necunoscuta, de unde stii tu ca a ridicat banii?
In mod normal nici nu prea ar avea de unde sa stie ca tu i-ai trimis aceea suma de bani.
Nu cumva tu ai trimis o suma de bani pentru ceva anume, iar acum vrei sa inseli omul respectiv?

| Alverto a răspuns:

Pai îi poți revendica daca ii spui acelei persoane că trebuie să îți trimită banii înapoi fiindcă a fost o greșeală. Cum a fost asta "iar persoana respectivă i-a ridicat" rolling on the floor)) adică el i-a luat așa fără să se întrebe ce cu iei etc laughing