| CristiB93 a întrebat:

As avea nevioie de un imprumut.De unde imi recomandati sa il fac? Ma gandeam la provident,ce parere aveti, sa fac de acolo sau imi recomandati altceva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Sa nu iei de la un IFN! Nu Provident! Astia si altii sunt hoti cu acte: http://www.imprumuturi-nebancare.ro/......resti.html
Iti recomand sa iei de la o banca. Nu stiu de unde esti si ce banci sunt la tine in zona. Ar fi bine sa mergi la banca, sa spui ca vrei un imprumut de 1000 lei (sau cat vrei tu) cu dobanda fixa si sa-ti dea un scandentar si conditiile lor. Sunt obligati sa le dea. Tu le iei si te duci la urmatoarea banca. Cand le ai pe toate le compari. Vezi unde sunt conditiile mai bune. In final, scadentarul este important. Daca ai o rata mai mare normal ca nu merita sa iei decat de la aia cu rata mai mica. Actele primite de la banca unde te hotarasti sa le pastrezi in caz ca pe timpul platii ratelor vezi ceva suspect ii poti reclama la protectia consumatorului.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depine suma de care ai nevoie, si conditiile lor, aia sunt ca si camatarii au dobînzi mari de tot, vezi sa nu pui ipotecă casa ca rămîi pe drumuri, cel mai bine cere unui prieten sau unei rude in care ai incredere ca nu te pune sa plătesti dublu sau triplu, atentie mare cu imprumuturi de felul ăsta ca dai de niste belele greu de rezolvat, ăia nu au milă, daca nu le dai toti banii datorati te omoară.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce fel de imprumut vrei, dar oricum nici sa nu te gandesti la provident. Aia sunt niste camatari. Fa imprumutul la o banca, ideal la cea la care incasezi veniturile pentru ca vei avea dobanda preferentiala.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Recomand BNR! big grin

| Printesa10TM a răspuns:

Mai bine ia de la o banca.

| Staif a răspuns:

Orice Banca, dar NU Provident!

| ALEXICAmarketing a răspuns:

PROVIDENT
10.000 lei pe 100 de saptamani
Rată săptămânală 199, 56 lei (Comision unic 1.300, 00 lei)
10.000 lei în 100 săptămâni
Valoarea totală de plată 19.955, 82 lei (106, 67% DAE)
SURSA:site-ul lor.

| scarlatpaul a răspuns:

In nici un caz de la provident