| DoarAcum a întrebat:

As dori si eu sa stiu aproximativ in cate zile ar ajunge un pachet din Belgia in Romania si daca sunt cumva anuntat ca acesta a ajuns? Cer scuze pentru topic n-am stiut unde sa incadrez intrebarea

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce servicu postal a folosit cel care a trimis coletul.
Daca l-a trimis "standard" cu posta belgiana, ajunge in 2 saptamani
Daca l-a trimis prin serviciul "express" sau "curier " - pot ajunge in 2-3 zile.
"Anuntarea" se face DOAR daca cel care a trimis pachetul a platit pentru acest serviciu, altfel ti-l aduce postasul acasa, cand soseste pachetul in oficul local.
In caz de nu te gasesc acasa, iti pot lasa biletel in usa, sa mergi tu la posta sa-l ridici.

1 răspuns: