| themerc a întrebat:

Buna, as dori un credit pe nevoi personale. Stie cineva cam cat ar dura sa primesc banii? Pot garanta cu veniturile din afacerea proprie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce intrebi aici poti afla foarte usor si simplu adresandu-te la o banca, nu la toate este la fel. Si cauta bancile care au un DAE (dobanda anuala efectiva) mai mica.
Veniturile din afacerea proprie nu sunt garantii, ele dovedesc doar ca poti plati ratele creditului.