| Denny_Denisa_2001 a întrebat:

As vrea sa fac cumva rost de bani...sa fiu angajata nu cred ca pot inca.Am fost bona pe la rude si pe timp de zi si noaptea de la copii de 2ani pana la 9, as putea fa pun anunt ca ma ofer ca bona? AM inteles ca trebuie sa stiu si limbi straine si multe alte chestii...Imi place sa ma joc cu copii mici stiu sa am grija de ei ma inteleg foarte bine, dar problema e ca am doar 14 ani deci nu cred ca as avea sanse laughing) Voi ce ziceti? Stau intr-un oras mic deci nu as avea prea multe variante.AStept alte idei+raspuns la intrebare FUNDITAAAAA!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca te-ar angaja, te-ar considera mica si sunt persoane adulte care cauta un astfel de post. Mai bine astepti pana la 16 si te angajezi intr-o cafenea sau imparti pliante pentru diferite magazine.

| Denny_Denisa_2001 explică (pentru Adry05):

Eh...eu am pus o intrebare, oricum nu credeam ca ar fi posibil dar ce sa fac.adica as vrea sa nu mai stau degeaba... vreau sa mai fac si alte lucruri.Alta varianta nu am gasit.

| Baciu_Andreea_1996 a răspuns:

Din pacate trebuie sa ai minim 16 ani sa poti lucra legal. ai putea sa pui anunt pe facebook?

| Enache_Bogdan_1906 a răspuns:

Am avut si eu problema asta. Asteapta sa intrii la liceu si faci cerere pentru bursa.