| Ana1607 a întrebat:

Aș vrea să vă întreb, dacă în momentul în care deschid un after School, trebuie să fiu cadru didactic pentru a profesa acolo la început? Mulțumesc

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă faci un srl/pfa, nu, dar e un avantaj pentru tine și elevi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să îl deschizi trebuie să îl inregistrezi ca firmă.
După ce primești aprobarea, a profesa acolo ce înseamnă asta pentru tine? Să fii cadru didactic înseamnă să absolvi o facultate și să fii acceptat întru-un sistem de învățământ, de stat sau privat ca profesor. After school, este sistemul tău complementar, după școală. Tu decizi dacă poți sau nu să fii profesor acolo. Dacă știi să îi înveți ceva pe cei pe care îi ai acolo ca elevi, le ești profesor,