| Cjsjsjshhdhshaja a întrebat:

Buna! Bunica mea a primit acum 10 zile un card de ala social pentru alimente și văd ca nu intra banii pe el.
Cardul e activ totul e ok dar banii nu intra și nu știu de ce…. Are cineva vreo idee?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Momentan se dau doar acele carduri si nu toti le au primit, după ce le primesc toti urmeaza alimentarea cu bani, deci pana in decembrie dureaza sa primeasca toti aceste carduri, dupa aia asteptam alte 2 luni sa puna banii pe ele este o mare prostie si hotie ce face guvernul, da carduri dar nu te poti folosii de ele, am inteles de la televizor ca aceste carduri le poate folosii lumea numai la fast food, alte magazine supermaketuri si hipermarketuri nu le acceptă. Asa ca bunica ta o sa ia 20 de shaorme de cardul ăstalaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu are bani pe el, are puncte valorice, care se iau in momentul in care vrea sa plateasca la magazin.

| mihai69 a răspuns:

Https://www.edenred.ro/ro/social-sprijin-alimente

„Pentru a putea afla suma disponibilă pe cardul dvs. şi pentru a avea acces la toate informaţiile despre card, vă puteţi crea un cont de utilizator pe my.edenred.ro. Completaţi datele solicitate în formularul de înregistrare şi veţi avea acces şi la suma disponibilă pe card. Dacă nu aveți acces la internet, vă rugăm să apelaţi Serviciul Clienţi."

Asta, dacă ai cardul Edenred.

| Cjsjsjshhdhshaja explică (pentru mihai69):

Pai am făcut cont, și apare ca am 0 RON

| Mavni a răspuns:

S-a spus in presa ca banii vor intra dupa ce se vor distrubui tote cardurile. Inca mai sunt de distribuit.

| Cjsjsjshhdhshaja explică:

Nu știu nici eu exact cum merge treaba….Mie îmi apare că are 0 RON Și nu știu ce să fac adică aș putea să merg la magazin sa încerc sa cumpăr ceva cu el?