| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Câteva metode a a face bani online? Am încercat sa vând câteva materiale pentru bac... Dar degeaba.
Din sondaje a câștigat cineva?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am lucrat eu la sondaje. Se câștigă extrem de puțin, nu merită.
Se pot câștiga bani online? Da.
Exemplu. Stii engleză la nivelul avansat C2 și ai un certificat recunoscut care atestă aceasta. Ai timp liber 4 sau 8ore pe zi, și un PC dotat cu căști și microfon, știi să dactilografiezi cu viteză medie. Ai o cameră ferită de zgomote. În acest caz sunt firme care te angajează cu salar bun, ca să fii traducător engleză-română pentru ele. Acesta este unul din nenumăratele joburi accesibile online. Dar dacă nu știi să faci nimic, nu are rost să mai cauți. Fără să faci nimic, nu se pot câștiga bani online.

| cosmin1324 a răspuns:

Salut, poti face niste bani in plus folosind honeygain, nu e ceva foarte wow, dar e pasiv si nu trebuie sa faci nimic in afara de instalat pe pc/telefon si il lasi sa mearga, daca ai net bun poti face ceva bani. E bun pentru niste bani in plus. Incearca aici, ai un cod pentru 5$ moca
https://r.honeygain.me/BALAJF807

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Îți dai seama dacă toți care avem internet am vrea asta, nimeni nu ar mai ieși afara sa lucreze?
Eu zic sa Terminați cu astea
Banii adevărați se muncesc cu greu
Dumnezeu sa te binecuvânteze

| NicolaeP a răspuns:

Se poate câștiga bani online dar este de munca. De exemplu iti faci un site sau blog dar trebuie sa scrii zilnic pe el sa iti iei domeniu și hosting
Sau poți încerca YouTube sau sa devii influencer pe Instagram sau tiktok.

Cea mai buna varianta este sa încerci ceea ce iti place și sa vezi dacă poți transforma plăcerea în ceva care sa producă bani.

Uite spre exemplu dacă dorești sa faci un blog și nu ai domeniu și hosting poți încerca aceasta aplicație: Hey! Come watch funny videos with me on ClipClaps! There is a $0.2 sign up reward.
https://h5.cc.lerjin.com/propaganda/#/community?clapcode=7616758319

Te poate ajuta sa ai ceva bani pentru început. Nu se câștigă prea mult dar știu ca pe mine m-a ajutat la inceput