| Amely21 a întrebat:

Ce înseamnă un cod promoțional? Vreau să dau o comandă, dar îmi cere codul promoțional. De unde trebuie să îl iau?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai incercat sa cauti un pic pe net? Face minuni! P.S. O comanda... de unde? Ce cod? Se poate si fara cod?

| Amely21 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am cautat pe net, da...
Și la comandă îmi cere codul ăla

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Amely21):

Mi se pare fascinant cum de ai terminat o facultate. De altfel, am avut una candidata la postul suprem in stat care e pulbere, deci nu stiu de ce ma mir... Revin cu intrebarile de mai sus, vad ca le-ai trecut cu vederea sau nu poti raspunde la mai multe concomitent: O comanda... de unde? Se poate si fara cod?

| Amely21 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu mă cunoști, deci nu vorbi așa. În plus, limba mea maternă nu este română și totuși o știu foarte bine. Am dat Bac-ul din Română și eram una dintre cele mai bune și am intrat și la bursă. Poate să aibă cineva ce părere vrea, din moment ce nu este adevărat
Legat de comandă, nu am vrut să spun de unde, nu că n-aș fi citit întrebarea.
Nu cere numai aici, sunt sigură.
Am cerut un sfat, că poate ați mai comandat și știți bine
O să mă descurc eu, mulțumesc oricumhappy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Amely21):

Nu am zis ca nu scrii corect, ci ca te exprimi aiurea si ai lipsa de logica. Cum vrei sa te poata ajuta cineva daca nu zici complet care e problema? Gen te duci la doctor si zici "ma doare, vindeca-ma!" fara sa ii zici absolut nimic altceva. Daca e eu-stiu-ce chestie "rusinoasa" imi poti trimite in privat de unde si ce. Nu te pot ajuta cu generalisme. Am comandat de pe "n" site-uri de afara si din tara si nu toate-s la fel...

| Marbea a răspuns:

Cod promotional este un cod pe care-l ofera magazinul, in general reduceri sau cod de client fidel, dar depinde de site. Se mai pot gasi pe pagina de Facebook a magazinului sau primit pe mail, posta, etc, depinde. In general codurile promotionale le primesti daca esti inregistrat ca si client al magazinului respectiv.