| TheCreature a întrebat:

Cum pot cumpara actiuni?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depui o cerere de cumparare si daca vand se incheie un contract de vanzare-cumparare, platesti actiunile si primesti un certificat de actionar.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le poti cumpara in doua moduri: printr-un broker de actiuni sau direct de la societatea emitenta.

| TheCreature explică (pentru Ioandelasal):

Si cum se procedeaza? Cum cumperi de la societatea ce vinde actiunile?

| Ioandelasal a răspuns (pentru TheCreature):

Depui o cerere de cumparare si daca vand se incheie un contract de vanzare-cumparare, platesti actiunile si primesti un certificat de actionar.

| express11 a răspuns:

Ai banile cumperi de la societatea care le vinde.simplu.