| valintinvalic2011 a întrebat:

Buna daca asa ma duc sa invat la informatica pe urma ce profesie voi avea si unde voi putea lucra (si unde ma sfatuiti sa ma duc sa invat adica de ce profesie)

2 răspunsuri:
| Buza021 a răspuns:

Informatica e foarte buna atata timp cat esti intr-un oras mare, deoarece ca developer it nu ai unde sa gasesti de lucru intr-un oras mic. Am un prieten la buc care anul asta termina info, s a axat pe creearea de pagini web si lucreaza din anul 2, a schimbat 3 locuri de munca din cauza banilor, iar in momentul cand isi dadea demisia, in maxim o saptamana avea iar de lucru, deci e o meserie cautata. Bafta!